Zwycięstwo w życiu 02.10.2014

Kochająca i Boska Duszo,
Niech Bóg i mistrzowie obdarzą Was swoimi najlepszymi błogosławieństwami. Korzystam z okazji, aby modlić się za was wszystkich i przesyłać swoją miłość i najlepsze życzenia w dniu, kiedy czcimy Boskość jako Matkę nas wszystkich. Poszukajmy jej błogosławieństw i siły.
Jesteśmy dziećmi Boskości, urodzonymi na tej ziemi – namacalnej manifestacji Boskości. Matka Ziemia jest nie tylko domem dla wszystkich żyjących istot, ale jest również źródłem pożywienia i picia. Ziemia dostarcza nam powietrza do oddychania poprzez rośliny i drzewa. Ziemia jest magazynem wody potrzebnej dla wszystkich żyjących istot. Ta planeta pagórków, gór, łąk, przełęczy, równin, rzek, strumieni, lasów, oceanów i plaż daje schronienie, pożywienie i przestrzeń do zabawy i wzrostu.
Kiedy urodziliśmy się, przybyliśmy na łono Matki Ziemi, która jest symbolem Boskiej Matki, a gdy umrzemy, powrócimy do jej łona poprzez pochówek lub kremację. Ziemia jest naszą kochającą matką. Powinniśmy dbać o nią. Powinniśmy być świadomi i troszczyć się o jej stan w ramach naszego codziennego życia.
Ale jak?
Po dziewięciu dniach uroczystości podczas których oddawaliśmy cześć Boskiej Matce, dzisiaj jest Vijaya, dzień zwycięstwa. Zwycięstwo w życiu jest możliwe dzięki łasce i błogosławieństwom Boskiej Matki, która manifestuje się w formie matek na różne sposoby.
Powinniśmy się odpowiednio zachowywać, aby nasze życie było przepełnione miłością do Matki. Czyż nie? Nasze nastawienie do matek, macierzyństwa, Matki Natury, i w szczególności do Matki Ziemi powinno być pełne miłości. Powinniśmy dawać pozytywny wkład, aby je wspierać. Jest parę aspektów wartych rozważenia i kroków, które możemy uczynić.
Nie marnuj jedzenia.
Ogranicz liczbę posiadanych rzeczy, ponieważ ich pozyskanie torturuje ziemię poprzez surowce, które trzeba wydobyć.
Zasadź drzewa i stwórz małe ogrody, nawet w doniczkach.
Zachęcaj ludzi, aby nie zanieczyszczali ziemi, nawet pośrednio poprzez swój styl życia.
Oszczędzaj energię i wodę.
Pierwsze doświadczenie Shri Gurudewa związane z aszramem miało miejsce w Karar Ashram, a ostatnie w aszramie w Miami. W Karar Ashram był nowym mieszkańcem, brahmachari, poszukiwaczem; później stało się miejscem, gdzie osiągnął doskonałość. W Miami był wielkim mistrzem, prowadzącym dynamiczne życie, nawet w podeszłym wieku. W obu aszramach stworzył piękne ogrody pełne owoców i kwiatów. Osobiście się nimi zajmował. Pokazał nam jak kochać rośliny i drzewa i jak się nimi opiekować. Mówił, że opieka nad ogrodem była praktycznym sposobem na zatroszczenie się o swoje życie, aby zakwitło i wydało owoce.
Podążanie jego śladami może zaprowadzić nas do zwycięstwa. Musimy być bardziej zdyscyplinowani, oddani i ulegli. Nasze zwycięstwo będzie szybsze, jeżeli będziemy prowadzić radosne życie pełne miłości i współczucia, gotowi bezinteresownie służyć innym.
W tym roku, jako dar od Boskiej Matki i mistrzów mamy aszram w Kolorado, który nosi nazwę Rocky Mountain Ashram (Aszram Skalistej Góry) lub Temple of Peace (Świątyni Pokoju). To będzie pełna miłości ofiara dla naszego ukochanego Gurudewa z okazji 40 rocznicy jego przybycia na zachód. Musimy szczerze złożyć ją z miłością, pokojem i współczuciem.
Pokój jest możliwy, gdy utrzymujemy wewnętrzny spokój, prowadzimy proaktywne życie w harmonii i pokorze i służymy Bogu w jego pięknym dziele tworzenia. Niech ten nowy aszram urzeczywistni swoją nazwę i przyniesie pokój wszystkim, którzy go odwiedzą lub w nim zamieszkają.
Modlę się za was wszystkich.
Niech zapanuje pokój w całym stworzeniu – to jest prawdziwe zwycięstwo w życiu.
Z Miłością,
Prajnanananda