Hand in Hand jest organizacją charytatywną, założoną w 2000 roku w Wiedniu przez grupę osób nastawionych na propagowanie rozwoju duchowego. Organizacja ta miała zapewnić pomoc humanitarną dla stanu Orissa po zniszczeniach spowodowanych przez potężny cyklon w roku 1999, suszę i głód w roku 2000 oraz rozległą powódź w roku 2001. Od tamtej pory zakres zainteresowań humanitarnych został rozszerzony i obejmuje on edukację szkolną, profesjonalne nauczanie, pomoc socjalną oraz opiekę zdrowotną w najbiedniejszych regionach Indii. W ramach prowadzonej działalności realizowane są również badania medyczne, programy zdrowotne dla dzieci, młodzieży oraz rodzin wraz z zapewnieniem opieki dla osób starych, chorych i kalekich.

Aktywną rolą organizacji jest wspieranie celów charytatywnych, co doprowadziło do powstania w 2001 roku siostrzanej organizacji w Stanach Zjednoczonych, Hand in Hand USA. Hand in Hand (Europa i USA) wspomagają realizowane projekty dzięki hojnym darowiznom oraz dzięki wsparciu sponsorów.

 

Jednym z takich projektów jest inicjatywa Hariharananda Balashram ,,Zasponsoruj dziecko/Sponsor a child”.

Hariharananda Balashram został założony 29 lipca 2004 roku przez Paramahamsę Prajnananandę, którego miłość do dzieci i edukacji nie ma granic. Szkoła znajduje się w pięknej małej wiosce Arua w dystrykcie Kendrapara w Odisha w Indiach. Kampus szkolny otoczony jest bujnymi, zielonymi polami ryżowymi, lepiankami i malowniczymi wioskami.

W Balashramie całkowicie za darmo mieszka, kształci się i wychowuje 511 dzieci, sierot lub z bardzo biednych rodzin. Dzieci otrzymują wyżywienie, pobyt i opiekę zdrowotną oraz wysokiej jakości edukację. Szkoła uzyskała Composite Affiliation for Secondary School od Central Board of Secondary Education, New Delhi (Nr: 1530184 ważny do 31.03.2025).

W szkole znajduje się piękna i przestronna biblioteka , centrum sztuki i rzemiosła, sala muzyczna, sala taneczna, przestronne laboratorium komputerowe, dobrze wyposażone laboratoria naukowe, wielofunkcyjne audytorium i sala zabaw dla dzieci. Szkoła przygotowuje studentów do studiów wyższych i oferuje szkolenia z umiejętności zawodowych i życiowych, tak aby uczniowie byli dobrze przygotowani do pełnienia znaczącej roli w społeczeństwie. Po dokładnym badaniu każdego roku przyjmowanych jest czterdzieści najbardziej potrzebujących dzieci w wieku 4-5 lat.

W Balashramie udziela się również bezpłatnej pomocy lekarskiej wszystkim biednym, których nie stać na leczenie. Możliwe jest to tylko dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy finansowo wspierają ten projekt.

Fundatorzy Hand in Hand pochodzą z różnych warstw społecznych, lecz łączy ich ta sama miłość i radość, którą znajdują w medytacji. Różnią się rasą, narodowością, przekonaniami religijnymi, wykonywanymi zawodami, statusem ekonomicznym i wiekiem, ale jednoczy ich pragnienie bezinteresownej pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia.

Ciągłe wysiłki wielu oddanych wolontariuszy, połączone z Twoim hojnym wsparciem, umożliwiają bezinteresowną pomoc ubogim i upośledzonym, ręka w rękę.

 

Razem możemy więcej!

Pokornie prosimy o wspieranie Balashramu wg własnych możliwości. Zwłaszcza teraz, w dzisiejszym kryzysie każda, nawet najmniejsza kwota jest tam bardzo potrzebna.

Poniżej konto, na które można dokonywać wpłat w złotówkach.

Hand in Hand Organization Austria

MBank SA, mBank IV O. Korporacyjny Warszawa,

74 1140 2105 0000 4911 3000 1001

Tytułem: Balashram

O Balashramie więcej szczegółowych informacji znajdziesz na oficjalnej stronie szkoły, klikając w ten link www.hariharanandabalashram.org

Więcej szczegółowych informacji o Hand in Hand znajdziesz tutaj, klikając w ten link: handinhand.at