Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 26.12.2016

Kochająca i Boska Duszo,

Niech Was błogosławi Bóg i mistrzowie. Modlę się za was korzystając z okazji przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i powitania 2017 roku.

Czas płynie jak rzeka. Woda w rzece jest słodka. Jeżeli ta woda nie zostanie zużyta, w końcu ponownie wróci do oceanu i stanie się słona. Czas jest wartościowy i nie czeka na kogokolwiek. Jeżeli go nie wykorzystamy, okazja wymknie się nam z rąk. Nasz ukochany Shri Gurudev często mówił: „Okazja nie powinna być zlekceważona, ponieważ może nigdy nie powrócić”. Ale czym my się codziennie zajmujemy? Nasz cenny czas i talenty, nasze umysły i pamięć, chociaż cenne, czy używamy ich dla naszej ewolucji? Ten cenny czas nie powróci do nas ponownie. On odpływa do bezczasowego ducha lub w stan śmierci.

Sami wybieramy jakość naszego życia i związków. Mamy wolność, aby wykorzystać sposobności dane nam przez Boga w celu uczynienia naszego życia pożytecznym dla nas i innych. Niestety, wielu z nas nadużywa dany nam skarb. Piękny werset w Sanskrycie opisuje naturę człowieka pięknym porównaniem:

sadgunah gunam icchanti dosham icchanti pamarah
makshikah vranam icchanti madhum icchanti bhramarah

“Tak jak muchy szukają brudnych rzeczy lub wydzielin, natomiast pszczoły szukają źródła miodu w kwiatach, tak niemoralni ludzie szukają wad u innych, podczas gdy szlachetni i dobrzy ludzie zawsze widzą dobro w innych”.

Zastanówmy się nad naszym życiem i dowiedzmy się jakim rodzajem ludzi sami jesteśmy. Czy jesteśmy dobrzy, czy źli? Jakie są nasze umysły – jak muchy czy pszczoły? Czy doszukujemy się wad u innych, czy też widzimy we wszystkich dobroć.
W tym roku, od 5 stycznia 2017 do 5 stycznia 2018 roku, będziemy obchodzić 125 urodziny naszego wielkiego Gurudev Paramahamsa Yoganandaji, który zawsze podkreślał, że powinniśmy być wolni od szukania wad u innych. Powinniśmy zmienić swoje życie z początkiem nowego roku.

Rozpocznijmy zbliżający się rok z nowym światłem miłości i współczucia, z nowym zrozumieniem postrzegania i czynienia dobra. Niech ten nowy rok będzie przełomowym punktem w naszym życiu. Niech wszyscy wykorzystają swój cenny czas, aby uczynić swoje życie świętym i ostatecznie uczynić ten piękny świat prawdziwym rajem.

Życzę wam wszystkim pomyślnego i duchowego Nowego Roku.

 

Z Miłością,
Prajnanananda