Odosobnienie w Tarasce

Serdecznie zapraszamy na odosobnienie Krija Jogi, które odbędzie się 23-28 sierpnia 2019 w Tarasce. Osobami prowadzącymi będą: 

Swami Mangalananda Giri oraz Yogacharya Uschi Schmidtke

Swami Mangalananda Giri – O NAUCZYCIELU CZYTAJ WIĘCEJ!Yogacharya Ursula Schmidtke – O NAUCZYCIELU – CZYTAJ WIĘCEJ!

Kriya Yoga to autentyczna starożytna technika medytacyjna pochodząca od himalajskich joginów. Jest ścieżką duchową nauczaną przez nieprzerwaną linię Mistrzów, którą rozpoczyna Mahawatar Babadżi Maharadż a kończy Paramahamsa Hariharananda oraz Jego duchowy następca Paramahamsa Prajnanananda. Kriya Yoga jest techniką medytacyjną, która pomaga poszukującym duchowości osiągnąć samourzeczywistnienie.
Programy Kriya Yogi to seminaria oraz odosobnienia oferujące inicjację, naukę technik oraz uczące głębokiej medytacji. Są one dostępne na całym świecie. Podczas takich programów jest tworzone środowisko, które wspomaga duchowy rozwój i medytacje. Uczestnicy uczą się także zastosowania Krija Jogi w codziennym życiu.

Osoby pragnące praktykować Kriya Yogę muszą przystąpić do inicjacji,którą dostaje się od autoryzowanych nauczycieli.

Inicjacja

Podczas ceremonii inicjacyjnej zostaje oczyszczone ciało i umysł. Można doświadczyć potrójne boskie cechy: światło, dźwięk i wibracje. Osoby inicjowane ofiarują w trakcie ceremonii:

 • 5 owoców (symbol ciała astralnego)
 • 5 kwiatów (symbol ciała przyczynowego)
 • datek dla Nauczyciela w kopercie 300zł (symbol ciała materialnego)

Po ceremonii nauczane będą techniki Kriya Jogi i prowadzone medytacje. Nowo inicjowani powinni uczestniczyć co najmniej w trzech medytacjach aby nauczyć się technik.

Więcej na temat inicjacji przeczytasz tutaj:
O inicjacji – CZYTAJ WIĘCEJ!

W tym roku odosobnienie odbędzie się w Centrum Promocji Zdrowia Taraska. (http://www.centrumtaraska.pl/) Położone na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, centrum to stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek, regenerację zdrowia w otoczeniu przyrody oraz pogłębienie swojej praktyki duchowej. Podczas odosobnienia będzie możliwość przyjęcia inicjacji w pierwszy stopień Krija Jogi. Program zaczyna się w piątek kolacją o godz. 18:00, a kończy w środę obiadem o godz. 13:00.

REZERWACJA

Rezerwacja jest dwustopniowa:

Krok pierwszy: wypełnienij formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy – ZAPISZ SIĘ!

Krok drugi:  W Tarasce jesteśmy gośćmi tegoż ośrodka i to ich obsługa zajmuję się przydzielaniem pokoi, dlatego bardzo ważne jest, aby każdy uczestnik sam zadzwonił do ośrodka i zarezerwował dla siebie wybrany pokój i ewentualnie wybrał zakres wyżywienia. Taka rejestracja jest wygodniejsza dla nas i dla ośrodka.

Ceny i rodzaje pokoi są następujące:

 1. Pokój 1 – osobowy z łazienką 220 zł
 2. Pokój 2 – osobowy z łazienką -170 zł
 3. Pokój 3 – osobowy z łazienką -140 zł
 4. Pokój 4 lub 5 – osobowy z łazienką – 110 zł
 5. Pokój 4 lub 5 – osobowy bez łazienki – 100 zł
 6. Pokój wieloosobowy bez łazienki w domku letniskowym. Wspólny węzeł sanitarny o podwyższonym standardzie znajduje się w osobnym budynku. – 90zł

Cena jest za osobę/ dobę. W cenie zakwaterowania zawarte jest pełne wyżywienie (3 posiłki wegańskie) oraz pościel i ręczniki. Istnieje możliwość wykupienia tylko noclegu, bez wyżywienia lub tylko z częściowym wyżywieniem. Wtedy cena jest odpowiednio niższa.

Dzieci do 5 lat – wyżywienie + nocleg za darmo (jeśli nie zajmują dodatkowego łóżka w pokoju). Dzieci do 10 roku życia 50% ceny za dobę hotelową.

Zwierzęta domowe nie mogą przebywać na terenie ośrodka.

Pokoje są przydzielane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” zatem zaleca się odpowiednio wczesne dokonanie rezerwacji.

Celem rezerwacji proszę dzwonić do Taraski pod numerami: 44 756 90 18 lub 509 861 666 lub mailowo pod adresem: kontakt@centrumtaraska.pl

Strona internetowa ośrodka to http://www.centrumtaraska.pl/.  Aby rezerwacja pokoju nie przepadła, centrum Taraska poprosi, aby wpłacić zaliczkę na konto Fundacji Art of Living Polska, nr konta: 58 1140 2017 0000 4202 1305 0956. Zaliczka podlega w 100% zwrotowi, jeśli przyjazd został odwołany na 2 tygodnie przez rozpoczęciem programu. Jeśli odwołanie nastąpiło na 3 dni przed rozpoczęciem, zwrotowi podlega 50% zaliczki. Jeśli do rozpoczęcia pozostało mniej niż 3 dni, zaliczka nie podlega zwrotowi.

CENA ZA ODOSOBNIENIE

Cena za seminarium jest składową dwóch części:

 1. wybranego przez siebie pokoju i wyżywienia, które płaci się bezpośrednio w ośrodku
 2. opłaty za uczestnictwo w seminarium, które wynosi 55zł za dzień – płatne na miejscu u osoby funkcyjnej Stowarzyszenia Kriya Yoga.

W przypadku osób nowo-inicjowanych dochodzi jeszcze cena inicjacji (300zł).
O inicjacji – CZYTAJ WIĘCEJ!

Czyli przykładowo jeśli ktoś planuje przyjechać na całe seminarium (5 dni) i spać w pokoju za 100zł/za dobę, będzie musiał zapłacić: (5x100zł – opłata za pokój i wyżywienie)+(5x55zł-opłata za uczestnictwo w programie) = 775zł. W przypadku zmiany pokoju, czy ilości spędzonych z nami dni, cena ulega odpowiednio zmianie.

Jak dotrzeć do ośrodka?

Dojazd samochodem

W Sulejowie skręcamy w ulicą Taraszczyńską (prostopadłą do drogi nr 74). Następnie jedziemy przez las drogą asfaltową ok. 5 km. i na wysokości przystanku autobusowego skręcamy w lewo. Przy skręcie widnieje zielona tablica z napisem Fundacja Art of Living. Na teren ośrodka wjeżdżamy drugą bramą.

Dojazd pociągiem

Pociągiem dojeżdżamy do Piotrkowa Trybunalskiego, następnie spod dworca PKP jedziemy busem (tzw. Sulbusem) do Sulejowa. Aby dotrzeć do Taraski, możemy skorzystać z miejscowej taksówki.
Dane adresowe:

Centrum Promocji Zdrowia
Taraska 19A
26-337 Aleksandrów (woj. Łódzkie)

Biuro jest czynne od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 18:00 z godzinną przerwą 13:00 – 14:00.
kontakt@centrumtaraska.pl
W razie pytań dotyczących zakwaterowania  lub wyżywienia, proszę o kontakt z ośrodkiem. W razie pytań dotyczących samych zajęć Kriya Jogi proszę o kontakt pod numerem 794903422 lub na adres: szczesnanna@gmail.com

PROGRAM:

Piątek

18.00 – kolacja

19.30 – wykład wprowadzający

Sobota 

Sobota

6.30 medytacja, 1-wsza Krija

8.00 śniadanie

9:00 – 13:00 Inicjacje w 1-wszą Kriję plus medytacja

13.00 obiad

16.00 – 17.00 wyjaśnienie technik

17.00 medytacja

18.30 kolacja

20.00 satsang

Niedziela 

6.00 medytacja, 1-wsza Kriia

7.15 medytacja, 2-ga Krija

8.30 śniadanie

10.30 medytacja oraz pytania i odpowiedzi

13.00 obiad

16.00 medytacja oraz pytania i odpowiedzi

18:30 kolacja

20.00 satsang

Kolejne dni będą miały podobny program do tego niedzielnego. Kończymy odosobnienie w środę obiadem.