Wiadomość z okazji urodzin Guruji, 10.08.2017

Urodziny Guruji
dhyanamulam gururmurtih pujamulam guroh padam
mantramulamgurorvakyam moksamulam guroh krpa„Prawdziwym fundamentem medytacji jest forma guru-nauczyciela.
Źródło czci jest znajdowane u jego stop.
Każde jego słowo jest mantrą do praktykowania.
Przyczyną wyzwolenia jest łaska guru-nauczyciela”. – Shri Shri Guru Gita (38)

Dzisiejszego dnia, w urodziny naszego ukochanego Gurudżi Paramahamsy Prajnananandydżi, kierujemy swoje pełne miłości myśli do niego i wszystkiego, co ucieleśnia jako żywy przykład Krija Jogi. Czy wyrzekł się świata, czy prowadzi gospodarstwo domowe, każdy krijawan może naśladować jego bezinteresowne poświęcenie jako przykład najwznioślejszej duchowości w życiu praktycznym.

Jest obietnicą naszej linii, że zawsze będzie zrealizowany mistrz prowadzący szczerych poszukiwaczy na ścieżce Krija Jogi. Miłująca dłoń samego Mahawatara Babadżi sięga do nas przez czas i przestrzeń dzięki nieprzerwanej linii urzeczywistnionych mistrzow, aby pomagać wielbicielom znaleźć drogę powrotną do Boskości. Ta wieczna obietnica zmaterializowała się, gdy Baba Hariharanandadżi wybrał Gurudżi na swojego następcę.

Czasy, w których żyjemy są nad miarę unikalne i taka tez jest możliwość spoczęcia i uczenia się u lotosowych stop takiego mistrza i w ten sposób zdobycie głębszego zrozumienia sadhana, duchowej podróży. Jest łaską guru, guru kripa, że otrzymujemy siłę oraz impet, aby wytrwać na drodze ku boskiemu celu pomimo wyzwań jakie niesie codzienne życie. Poprzez czułe spojrzenie i nauki naszego Gurudżi otrzymujemy przepływ łaski z całej linii mistrzów Kriji pomagających nam doskonalić się, uczyć się na błędach i przemieniać się w coraz doskonalsze naczynia Boskości. Dzięki jego łasce i przykładowi jesteśmy bezpiecznie transportowani „przez ocean świata”, aby dotrzeć na odległy brzeg, osiągnąć cel życia.

Jest prawdą, że mistrz mnie ma pragnienia osiągnięć, jest zawsze zadowolony i nie potrzebuje czegokolwiek. Jednak, w ten pomyślny dzień urodzin naszego Gurudżi, powinniśmy ofiarować coś, co przyniesie mu radość. Czy myślałeś o prezencie, który wyraziłby twoją wdzięczność? Datki, owoce, kwiaty są wszystkie wyrazem szacunku,  ale czy nie możemy wymyślić czegoś bardziej znaczącego?

Gurudżi często przypomina nam, że nie da się zatrzymać biegu czasu. Więc uczyń ten dzień nowym początkiem jako prezent dla tego bezinteresownego mistrza.

Ofiaruj swoje serce.
Ofiaruj swoje postanowienie, aby być bardziej i bardziej zdyscyplinowanym w praktyce. Uczyń swoje ego małym, pokornym i nie marnuj czasu na rozpamiętywanie swoich wad i ułomności. Raczej wznieś się ku nowemu początku ze świeżą determinacją.
Służ więcej, bądź bardziej współczujący, więcej studiuj i uważniej słuchaj wewnętrznego głosu wzywającego do działania.

W ten sposób zmieniamy swoje życie, stajemy się prawdziwymi krijawanami i pokornie ofiarowujemy tę wewnętrzną transformację jako cenny dar złożony u stóp guru.