Swami Paripurnananda Giri

Swami Paripurnananda Giri urodził się i wychował w tradycyjnej indyjskiej rodzinie w bujnej, zielonej wiosce Kesula Gopalpur, w dzielnicy Cuttack w Orissie w Indiach. Swami od wczesnych lat przejawiał naturalną skłonność do kroczenia ścieżką duchową, w czym najpierw wspierała go jego matka, a w późniejszych latach nauczyciele szkolni. Podczas studiów inżynierskich poznał Paramahamsę Hariharanandę w aśramie Jagatpur w 1995 roku. Po spotkaniu z tym wielkim mistrzem jego poszukiwanie Boga uległo intensyfikacji, a około rok później został inicjowany w Kriya Yogę w Aśramie Rourkela. W 1996 roku miał okazję ćwiczyć Krija Yoga medytację w towarzystwie Paramahamsy Hariharanandy w aśramie Rourkela. Napełniony natchnieniem powrócił do życia w świeckim świecie i z jeszcze większą determinacją, kontynuował praktykę medytacji Krija Yoga, jednocześnie kontynuując swoją służbę w indyjskim sektorze publicznym w Rourkela.

Wiele lat później rzucił pracę i przeszedł szkolenie w pierwszym kursie/treningu Brahmachari Training Course w Hariharananda Gurukulam w 2002 roku. Tam spędzał czas studiując sanskryt i pisma święte, pod bezpośrednim kierunkiem Paramahamsy Prajnananandy i innych bardziej doświadczonych mnichów. Po ukończeniu szkolenia pozostał w Hariharananda Gurukulam, stając się rezydentem brahmachari. Ta decyzja dała mu możliwość zanurzenia się jeszcze głębiej w rozległy ocean mediacji Krija Yoga i studiowania pism świętych. Swami Paripurnananda przebywał i wzrastał w duchowej atmosferze Hariharananda Gurukulam w stałym towarzystwie wielu mnichów i duchowych uczonych, których przyciągnęło przesiąknięte duchowością środowisko tego aśramu.

18 lutego 2004 r. Został inicjowany w naishtika brahmacharya przez swojego nauczyciela, Paramahamsę Prajnananandę. Miał rzadką okazję służyć swojemu mistrzowi podczas obchodów stulecia Paramahamsy Hariharanandy, od 2006 do 2007 roku. 23 lutego 2009 roku przyjął święcenia jako mnich i otrzymał imię Swamiego Paripurnanandy Giri, co oznacza „ ten, który jest pochłonięty błogością kompletności.„. Obecnie służy swojemu mistrzowi w różnych aśramach i centrach w Indiach, organizuje programy Krija Yogi, prowadzi medytacje i ucząc technik medytacji Krija Yogi wszystkich, którzy szukają Prawdy .