Swami Chidrupananda Giri

Swami Chidrupananda urodził się i wychował w Pasewalk w Niemczech. W młodości pracował jako elektromechanik bezpieczeństwa telekomunikacji w dużej korporacji kolejowej w Niemczech. Będąc poszukiwaczem Prawdy, przeczytał książkę zatytułowaną Kriya Yoga autorstwa Paramahamsy Hariharanandy. Następnie poczynił przygotowania do wzięcia udziału w programie Krija Jogi w czerwcu 2000 roku w aśramie Tattendorf w Austrii. To tam spotkał Paramahamsę Prajnananandę i otrzymał od niego inicjację Krija.

W 2001 roku udał się do USA, aby spotkać się ze swoim Gurudevem, Paramahamsą Hariharanandą, w Instytucie Kriya Yoga w Homestead na Florydzie. Po ukończeniu pierwszego stacjonarnego kursu szkoleniowego Brahmachari w 2002 roku, w Hariharananda Gurukulam w Balighai, Odisha, w Indiach, dołączył do Tattendorf Ashram, Kriya Yoga Centre. Jako brahmachari spędził kilka lat między aśramami Wiednia i Miami. W 2006 roku przeniósł się do Homestead na Florydzie, aby dołączyć do aszramu Mother Center, Kriya Yoga Institute.

W 2012 roku przyjął inicjację sannjasy w Hariharananda Gurukulam od swojego Guruji, Paramahamsy Prajnananandy. Jego Guruji nadał mu imię Chidrupananda, co oznacza świadomość w formie błogości.

Swami Chidrupananda Giri jest obecnie mnichem rezydentem w aśramie Mother Center, Kriya Yoga Institute, w Homestead na Florydzie. Prowadzi programy i propaguje Krija Jogę w całych Stanach Zjednoczonych. Jest również upoważniony do inicjowania poszukiwaczy na starożytnej duchowej ścieżce Krija Jogi.