svami_3

Swami Atmavidyananda Giri

Swami Atmavidyananda urodził się jako Arvind Joshi w tradycyjnej rodzinie bramińskiej w 1971 roku w miejscowości Bhopal w Madhya Pradesz w Indiach. W dzieciństwie, pełne duchowości otoczenie oraz wychowanie rodziców podsycało w nim prawdziwe pragnienie Boga.

Po ukończeniu studiów na wydziale budowy maszyn, spotkał Paramahamsa Hariharananda i w 1994 roku został inicjowany w Kriya Yoga ashramie Rourkela w Indiach. Po zakończeniu obowiązków zawodowych w 2002 r. Poświęcił swoje życie duchowej praktyce i dołączył do Hariharananda Gurukulam, Balighai pod patronatem Paramahamsa Prajnananandy.

Pod kierunkiem swojego Mistrza, Paramahamsa Prajnanananda, w 2006 z misją nauczania Kriya Yoga, wyruszył poza Indie i od tego czasu dużo podróżował po Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji prowadząc duchowych poszukiwaczy ścieżką Kriya Yoga. Uczestniczył i przewodniczył w wielu międzynarodowych konferencjach, wygłosił szereg wykładów, udzielił wiele wywiadów/rozmów telewizyjnych i radiowych na tematy duchowe w USA, Kanadzie i Ameryce Południowej. Spokojna postawa Swamiji i piękny głos oczarowują jego publiczność podczas pierwszego spotkania. Przekazuje pełne miłości instrukcje w bardzo logiczny i jasny sposób. Potrafi mówić w 6 językach, a jego chęć ciągłego uczenia się kolejnych języków i możliwość rozmawiania z ludźmi w ich własnym języku sprawiła, że stał się drogim dla wielu ludzi z różnych części świata.

W 2009 roku wyświęcony na mnicha w zakonie Giri otrzymał imię Swami Atmavidyananda, co oznacza „błogość samowiedzy”. Chociaż głównie poświęca się sprawom Kriya Yoga, jest również ekspertem w dziedzinie astrologii, pism wschodnich i zachodnich, innych starożytnych praktyk jogicznych i ceremonii wedyjskich. Obecnie, jako mnich rezydent Kriya Yoga Institute, mieszka w Mother Center w Miami, USA.